foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

Ostatnio dodane

B051.jpg

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /19 LIPCA 2020/

 

 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. rozprowadzane będą cegiełki na remont Katedry Świdnickiej. W styczniu odbyła się pierwsza zbiórka na ten cel. Niestety nie udało się wtedy zebrać brakującej kwoty. Dlatego staramy się ponownie dzisiaj o wsparcie tej inwestycji. Cegiełki są w formie pudełka „Krówek”. Cena minimalna to 20 zł za opakowanie. Ale zachęcamy do większej ofiarności aby ten remont w końcu udało się w całości zrealizować. Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc.
 2. W środę święto św. Marii Magdaleny.
 3. W czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, Patrona Europy.
 4. W piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 5. W sobotę święto św. Jakuba Apostoła. Jest to także tradycyjne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Aby umożliwić liczniejszy udział w poświęceniu pojazdów uczynimy to w następną niedzielę po każdej Mszy świętej.
 6. Przypominamy, że do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny tryb sprawowania Mszy świętych. I tak w tygodniu wygląda on następująco: w poniedziałek, środę i piątek Msze św. są o godz. 9:00. Zaś we wtorek i czwartek o godz. 18:00. W sobotę Msze św. są o godz. 17:00 w kościele parafialnym i o godz. 18:00 w kościele św. Jana Pawła II. W niedzielę porządek Mszy św. pozostaje bez zmian.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Wojska Polskiego 20.
 8. W związku z obostrzeniami jakie wprowadziła Bośnia i Hercegowina jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczny wyjazd do Medjugorie. Jeśli sytuacja na to pozwoli postaramy się zorganizować tygodniowe rekolekcje w Medjugorie na początku września. Wszystkie wpłacone zaliczki zostaną zwrócone w najbliższym czasie.
 9. Osoby, które dokonały rezerwacji intencji Mszalnych prosimy aby najpóźniej 2 tygodnie przed terminem sprawowania Mszy dopełniły formalności w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po tym terminie rezerwacje są kasowane i przyjmowane w to miejsce nowe intencje.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 11. Pragniemy poinformować o nowej inicjatywie w naszej parafii. Od dłuższego czasu docierają do nas prośby o utworzenie w naszym kościele parafialnym, kaplicy wieczystej adoracji. Ponieważ nasza parafia jest pod wezwaniem Bożego Ciała, dlatego wydaje się to jak najbardziej wskazane. Aby można było zrealizować nasze zamierzenia potrzebne są jednak fundusze. Dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie tego projektu. Można to uczynić wrzucając ofiary do skrzynki znajdującej się w prezbiterium lub przekazując je bezpośrednio ks. Arkadiuszowi, który jest odpowiedzialny za to dzieło. Jest to bardzo chwalebna inicjatywa dlatego liczymy na pozytywny odzew.
 12. Przypominamy także, że szykujemy się do inwentaryzacji naszego cmentarza. Aby to zrobić musimy uregulować status wszystkich miejsc cmentarnych. W związku z tym osoby, które wciąż nie dokonały przedłużenia ważności miejsca cmentarnego swoich bliskich, a minął okres 20 lat od pochówku, prosimy do końca sierpnia o dokonanie tego w kancelarii parafialnej. Po nowym roku nieprzedłużone miejsca zostaną udostępnione do ponownego wykorzystania.

 

Odsłon artykułów:
375039

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.