foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

Ostatnio dodane

bc053.jpg

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /14 CZERWCA 2020/

 

 1. Przypominamy, że nadal wierni oraz posługujący w liturgii, poza księżmi, zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w czasie obecności w kościele. Coraz więcej mamy w naszej gminie przypadków zarażenia, dlatego prosimy o poważne potraktowanie naszej prośby.
 2. Do końca czerwca trwamy na modlitwie przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. W tygodniu Adoracja trwa od zakończenia Mszy o godz. 17 do Mszy o godz. 18, a w niedzielę od godz. 16:30 do Mszy o godz. 17. Pod koniec adoracji sprawowane jest nabożeństwo czerwcowe.
 3. Przypominamy, że pod koniec czerwca zaprosimy rodziców wraz z dziećmi Pierwszokomunijnymi na konsultacje przed I Komunią św. Będą to indywidualne rozmowy z każdą rodziną.
 4. W środę wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 5. W czwartek o godz. 17 Msza św. w intencji Czcicieli MB Szensztackiej.
 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu Post.   
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców Nagodzic.
 8. Osoby, które mają zarezerwowane intencje Mszalne najpóźniej 2 tygodnie przed terminem sprawowania Mszy muszą dopełnić formalności w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po tym terminie rezerwacje są kasowane i przyjmowane w to miejsce nowe intencje.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 10. Wciąż w prezbiterium znajduje się skarbona na ofiary wspierające bieżące utrzymanie parafii. Zdajemy sobie sprawę, że mimo zniesienia limitów wiernych w kościołach minie trochę czasu zanim wszyscy powrócą do systematycznego uczestnictwa we Mszach św. Dlatego jeszcze przez pewien czas będziemy potrzebowali dodatkowego wsparcia finansowego. Za dotychczasowe serdecznie dziękujemy.
 11. Przymierzamy się powoli do ponownego wykonania inwentaryzacji naszego cmentarza. Chcemy uregulować status wszystkich miejsc cmentarnych. W związku z tym osoby, które wciąż nie dokonały przedłużenia ważności miejsca cmentarnego swoich bliskich, a minął okres 20 lat od pochówku lub ostatniego przedłużenia, prosimy o dokonanie tego w kancelarii parafialnej. Do końca tego roku chcemy zakończyć tę procedurę. Będzie ona przebiegała w kilku etapach. Do końca sierpnia jest czas na samodzielne załatwienie sprawy. Na początku września na grobach bez dokonanego przedłużenia umieścimy informację na ten temat. W przypadku dalszego braku odzewu ze strony zainteresowanych, po 15 listopada br. umieścimy na tablicy ogłoszeń na cmentarzu i przy kościołach dane grobów bez uregulowanego statusu. Po nowym roku – przy dalszym braku zainteresowania ze strony bliskich -  te miejsca zostaną udostępnione do ponownego wykorzystania.
Odsłon artykułów:
375050

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.