UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ /7 CZERWCA 2020/

1. Przypominamy, że Biskup świdnicki Marek Mendyk w dniu 29 maja br. odwołał udzieloną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych.
  2. Nadal wierni oraz posługujący w liturgii, poza księżmi, zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w czasie obecności w kościele.
  3. Przywróciliśmy już sobotnią Mszę św. w kościele św. Jana Pawła II o godz. 18, oraz niedzielną Mszę św. w Kamieńczyku o godz. 9:30. Ponownie istnieje także możliwość sprawowania Sakramentu Chrztu św. oraz Małżeństwa.
  4. Jeszcze przez cały czerwiec trwamy na modlitwie przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. W tygodniu od zakończenia Mszy o godz. 17 do Mszy o godz. 18, a w niedzielę od godz. 16:30 do Mszy o godz. 17. Pod koniec adoracji sprawowane jest nabożeństwo czerwcowe. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  5. Nadal nie ma możliwości wznowienia przygotowania do Sakramentu I Komunii św. oraz Bierzmowania. Jednak skoro władze państwowe dały możliwość indywidualnych konsultacji w szkołach dla uczniów to chcielibyśmy także skorzystać z podobnej możliwości wobec dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dlatego po koniec czerwca zaprosimy rodziców wraz z dziećmi na konsultacje przed I Komunią św. Będą to indywidualne rozmowy z każdą rodziną.
  6. W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  7. W środę po Mszy o godz. 18 zbiórka Ministrantów i Lektorów.
  8. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W naszej parafii wyjątkowe wydarzenie – odpust parafialny. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00 i 11:00 w kościele parafialnym, a o godz. 9:30 w Kamieńczyku. Uroczysta Msza święta odpustowa odbędzie się o godz. 13:00. Przewodniczył jej będzie ks. dr Marek Korgul – dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej. Po Mszy świętej procesja do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie prosimy aby ołtarze przygotowali ci sami co w ubiegłych latach. Zachęcamy także dziewczynki do sypania kwiatów.  Bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian jak i obecnych gości na to wyjątkowe dla nas wydarzenie.
  9. Zgodnie z wytycznymi Biskupa Świdnickiego i władz państwowych, procesja Bożego Ciała może odbyć się przy zachowaniu rygorów bezpieczeństwa epidemicznego /tzn. maseczki zakrywające usta i nos w czasie całej procesji lub dystans społeczny tzn. 2 metry odległości od innych uczestników/.
  10. W sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Jest to także 13 dzień miesiąca więc o godz. 19 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 17 oraz adoracji.
  11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców Smreczyny.
  12. Od czerwca obowiązują nowe zasady w rezerwacjach Mszy św. Najpóźniej 2 tygodnie przed terminem rezerwacji należy dopełnić formalności w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  14. Wciąż w prezbiterium znajduje się skarbona na ofiary wspierające bieżące utrzymanie parafii. Zdajemy sobie sprawę, że mimo zniesienia limitów wiernych w kościołach minie trochę czasu zanim wszyscy powrócą do systematycznego uczestnictwa we Mszach św. Dlatego nadal potrzebujemy dodatkowego wsparcia finansowego. Za dotychczasowe serdecznie dziękujemy.