foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA /17 MAJA 2020/

 

  1. Od dzisiaj zmienił się limit osób uczestniczących we Mszach św. Zgodnie z wytycznymi władz państwowych na każdej Mszy św. na 10 m2 powierzchni użytkowej kościoła może uczestniczyć jedna osoba. W naszym kościele jest to 70 osób. Będzie nas coraz więcej na Mszach, dlatego tym bardziej prosimy aby w kościele przebywać z zasłoniętymi ustami i nosem. W wyjątkowych sytuacjach po uzgodnieniu z księdzem Proboszczem można być zwolnionym z tego obowiązku. Jednak jest to możliwe w specjalnym rygorze sanitarnym.   Prosimy także aby wchodząc do kościoła dezynfekować ręce udostępnionym w przedsionku kościoła   żelem lub płynem. 
  2. Zmienił się także limit osób obecnych w kościele podczas pogrzebu. Wewnątrz kościoła św. Barbary może przebywać 30 osób.
  3. Nadal trwamy w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W tygodniu rozpoczyna się ona po Mszy o godz. 17 i trwa do rozpoczęcia Mszy o godz. 18, a w niedzielę od godz. 16:30 do Mszy o godz. 17. Pod koniec każdej adoracji sprawowane jest nabożeństwo majowe. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  4. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie jesteśmy w stanie w obecnym reżimie sanitarnym zorganizować jednego dnia na spowiedź wielkanocną. Pozostały jeszcze 3 tygodnie na spełnienie tego obowiązku. Prosimy zatem o skorzystanie ze spowiedzi w czasie codziennej adoracji. Ostateczny termin to 7 czerwca br. /Uroczystość Trójcy Świętej/.
  5. Jutro przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Na terenie naszej parafii mamy kościół pod Jego wezwaniem. Jednak ze względu na obecną sytuację uroczystości rocznicowe odbędą się w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym dniu w Eucharystii.
  6. W czwartek święto św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Pionierów.
  8. Kolejny raz przypominamy o zmianach w rezerwacjach Mszy św. Według nowych zasad najpóźniej 2 tygodnie przed terminem rezerwacji należy dopełnić formalności w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po tym terminie rezerwacje będą kasowane i przyjmowane w to miejsce nowe intencje.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  10. Nasza parafia wciąż znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. W związku z tym jeżeli mają Państwo taką możliwość prosimy o dodatkowe wsparcie naszej parafii. W prezbiterium wystawiona jest skarbona do której można wrzucać dodatkowe ofiary. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc.

 

Odsłon artykułów:
354089

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.