foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA /3 MAJA 2020/

 1. Przypominamy, że nadal obowiązuje limit osób uczestniczących we Mszach św. W naszym kościele może uczestniczyć maksymalnie 45 osób. Liczba ta nie obejmuje celebransa i posługujących. W kościele można przebywać tylko z zasłoniętymi ustami i nosem. Wchodząc do kościoła prosimy o dezynfekcję rąk udostępnionym w przedsionku kościoła płynem.
 2. Ograniczenie liczby uczestników zgromadzeń religijnych obowiązuje również podczas pogrzebu. W kościele na cmentarzu może przebywać 20 osób. Liczba ta nie obejmuje celebransa, posługujących i pracowników firmy pogrzebowej. Natomiast w ceremonii na cmentarzu – może uczestniczyć łącznie 50 osób. Równocześnie należy przestrzegać pozostałych nakazów, a więc nosić maseczki zakrywające nos i usta oraz zachowywać odległość min. 2 metry od innej osoby.
 3. Przypominamy, że codziennie w czasie epidemii odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. W tygodniu rozpoczyna się ona po Mszy o godz. 17 i trwa do rozpoczęcia Mszy o godz. 18, a w niedzielę od godz. 16:30 do Mszy o godz. 17. Pod koniec każdej adoracji sprawowane jest nabożeństwo majowe. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Prosimy wszystkich spowiadających się o przestrzeganie zasad dotyczących zasłaniania ust i nosa. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy zdezynfekowanie rąk przed wejściem do konfesjonału.
 4. Przypominamy, że do odwołania wszystkie Msze św. sprawowane są w kościele parafialnym.
 5. Jutro wspominamy św. Floriana, męczennika i patrona strażaków. Szczególnie w tym dniu zapraszamy do kościoła wszystkich naszych strażaków.
 6. W środę przeżywamy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 7. W piątek Uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski i diecezji świdnickiej.
 8. Powracamy do cotygodniowego sprzątania kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Chrobrego 1 A,B,C,D.
 9. Informujemy, że I Komunia Święta jak i Sakrament Bierzmowania zaplanowane na początek czerwca tego roku zostają bezterminowo zawieszone. Po powrocie dzieci i młodzieży do szkół podamy nowy bezpieczny termin tych uroczystości. W przypadku I Komunii Św. będzie to poprzedzone spotkaniem konsultacyjnym z rodzicami. 
 10. W związku z obecną sytuacją wiele osób pozostaje w domach i nie przychodzi do kościoła. Równocześnie jest wiele zarezerwowanych Mszy św. Nie wiemy czy są one aktualne czy ktoś z nich zrezygnował ze względu na obecną sytuację. Dlatego aby nie blokować tych rezerwacji ustalamy, że najpóźniej 2 tygodnie przed terminem rezerwacji należy dopełnić formalności. Po tym terminie rezerwacje będą kasowane i przyjmowane w to miejsce nowe intencje.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 12. To już kolejny miesiąc kiedy wszyscy zmagamy się ze skutkami epidemii Koronawirusa. Jak wiadomo wciąż obowiązują liczne ograniczenia w życiu społecznym. Dotykają one również naszą parafię przez ograniczoną ilość wiernych uczestniczących we Mszach Św. Z tygodnia na tydzień coraz trudniej realizować bieżące zobowiązania parafii. W związku z tym jeżeli macie tylko taką możliwość prosimy o dodatkowe wsparcie naszej parafii w tym trudnym czasie. Oto nr rachunku bankowego, używanego do bieżących płatności: 75 9523 1040 0107 7800 2001 0007. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wpłaty.
Odsłon artykułów:
354109

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.