foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO /19 KWIETNIA 2020/

 

 1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Miłosierdzia Bożego. Porządek Mszy św. bez zmian: godz. 8, 9:30, 11 i 17.

 2. Od jutra zmienia się limit osób uczestniczących we Mszach św. Zgodnie z wytycznymi władz państwowych na każdej Mszy św. na 15 m2 powierzchni użytkowej kościoła może uczestniczyć jedna osoba. W naszym kościele będzie to 45 osób. Liczba ta nie obejmuje celebransa i posługujących. Przypominamy, że w kościele można przebywać tylko z zasłoniętymi ustami i nosem. Wchodząc do kościoła prosimy o dezynfekcję rąk udostępnionym w zakrystii płynem.

 3. Ograniczenie liczby uczestników zgromadzeń religijnych obowiązuje również podczas liturgii pogrzebowej. Liczba ta nie obejmuje celebransa, posługujących i pracowników firmy pogrzebowej. W kościele św. Barbary będzie to 20 osób.

 4. Od jutra przywracamy do odwołania w dni powszednie adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona po Mszy o godz. 17 i trwa do rozpoczęcia Mszy o godz. 18. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.

 5. Spowiedź odbywa się znowu w konfesjonałach. Prosimy jednak pamiętać o zasadach dotyczących zasłaniania ust i nosa. Dla zwiększenia bezpieczeństwa spowiadających się zalecamy zdezynfekowanie rąk przed wejściem do konfesjonału.

 6. Przypominamy, że do odwołania wszystkie Msze św. sprawowane są w kościele parafialnym. Związane jest to z największą powierzchnią kościoła, a co za tym idzie z największą możliwą ilością osób mogących uczestniczyć w liturgii.

 7. W czwartek przeżywamy Uroczystość św. Wojciecha – bpa i męczennika – głównego patrona Polski. Jest to także dzień imienin ks. Proboszcza. Zachęcamy do modlitwy za solenizanta.

 8. Także w czwartek swój urząd biskupi obejmie nowy Ordynariusz Diecezji Świdnickiej bp Marek Mendyk. Polecamy Jego osobę naszym modlitwom.

 9. W sobotę przeżywamy święto św. Marka Ewangelisty.

 10. W zakrystii nadal posiadamy Paschaliki Wielkanocne CARITAS w cenie 6 zł. Ze względu na epidemię nie udało nam się ich rozprowadzić przed świętami. Ale zgodnie z ich przeznaczeniem mamy zapalić je na grobie najbliższych przez cały okres wielkanocny. Zapalony Paschalik symbolizuje naszą wiarę w Zmartwychwstanie. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym.

 11. W związku z pytaniami o możliwość pomocy dla parafii podajemy nr rachunku bankowego, używanego do bieżących płatności związanych z funkcjonowaniem naszej parafii: 75 9523 1040 0107 7800 2001 0007. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wpłaty.

 

Odsłon artykułów:
326614

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.