OFIAROWANIE PAŃSKIE /MB GROMNICZNEJ/ /2 lutego 2020/

1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30. W czasie Adoracji okazja do spowiedzi.
  2. Po wszystkich Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. Dlaczego zwracają się co roku do nas o pomoc? Charakteryzują się posiadaniem klauzury. Oznacza ona przestrzeń zamkniętą, przeznaczoną wyłącznie dla członków zakonu. Członkowie takich wspólnot dobrowolnie rezygnują z opuszczania klasztoru starając się poświęcić swoje życie tylko na modlitwę. Dzień i noc polecają nasze sprawy Panu Bogu na modlitwie. Dlatego mogą liczyć wyłącznie na nasze dobre serce. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
  3. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dzisiaj ofiary na prace remontowe w naszej parafii. Na wiosnę chcemy naprawić elewację koło wejścia do kościoła św. Barbary. W dalszej perspektywie chcemy rozpocząć remont wieży kościoła parafialnego. Serdecznie prosimy za wsparcie.
  4. W tym tygodniu Msze św. o godz. 17 i 18. Wraca także po przerwie kolędowej Msza św. w sobotę o godz. 18 w kościele św. Jana Pawła II.
  5. W środę wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. W czasie Mszy poświęcenie chleba. Błogosławiony 5 lutego chleb chronić ma nas przed ogniem. Jest także zabierany w podróż, aby ułatwić rozłąkę, ponieważ tęsknota za domem, niczym ogień, pali serca i św. Agata ma pomóc ten ogień ugasić. Dlatego poświęcony w tym dniu chleb matki ofiarują dzieciom, gdy te opuszczają dom rodzinny wyjeżdżając do szkoły lub na emigrację. Zdarza się, że kierowcy poświęcony chleb umieszczają w swoich samochodach. Serdecznie zapraszamy do przyniesienia i poświęcenia chleba.
  6. W czwartek wspominamy św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  7. W piątek przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź od 16:00 do 17:00. Msza św. w tym dniu tylko o godz. 17.
  8. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych z komunią św.
  9. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców pl. Wolności 36-41.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne tygodniki Gościa Niedzielnego i Niedzielę.