mar051.jpg

3 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /26 STYCZNIA 2020/

1. Zakończyliśmy tegoroczną Wizytę Duszpasterską. Odwiedziliśmy 828 rodzin. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w swoich domach jak i złożone ofiary przy okazji tej wizyty.
  2. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na wsparcie remontu Katedry Świdnickiej. Projekt, pt. Konserwacja, rewitalizacja i digitalizacja barokowego wnętrza gotyckiej Katedry Świdnickiej otrzymał dofinansowanie w wysokości ok. 17 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jednak całkowita wartość projektu wynosi około 20 mln zł. Dlatego staramy się dzisiaj o wsparcie tej brakującej kwoty inwestycji. Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc.
  3. W ubiegłą niedzielę odbył się w kościele św. Jana Pawła II koncert charytatywny Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Santo z Ząbkowic Śląskich. Podczas koncertu były zbierane ofiary na wsparcie Oazy Trzeźwości w Goworowie. Udało się pozyskać z tej zbiórki 2900 złotych. Serdecznie dziękujemy za okazane dobre serce.
  4. Za tydzień Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem MB Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświecenie świec. Na Mszy o godz. 11 poświecenie świec dla dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej. Jest to także I Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:30. W czasie Adoracji okazja do spowiedzi.
  5. Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierali za tydzień ofiary na prace remontowe w naszej parafii. Obecnie zbieramy na rozpoczęcie remontu wieży kościoła parafialnego. Także chcemy naprawić elewację kościoła św. Barbary. Serdecznie dziękujemy za pomoc.
  6. W tym tygodniu Msze św. o godz. 17.
  7. We wtorek wspominamy św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
  8. W czwartek obchodzimy Rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy. W tym dniu także tradycyjnie Msza Roczna za zmarłych. Dlatego zapraszamy do kościoła św. Barbary na godz. 17.
  9. W piątek wspominamy św. Jana Bosko, prezbitera.
  10. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na klasztory klauzurowe w Diecezji Świdnickiej.
  11. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Wojska Polskiego 20 ABC.
  12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne tygodniki Gościa Niedzielnego i Niedzielę.