bc052.jpg
28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /13 października 2019/
  1.  Dzisiaj przypada Dzień Papieski. Tak jak było odczytane w liście, po Mszach świętych do puszek możemy złożyć ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej a niezamożnej młodzieży. Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie tej pięknej inicjatywy.
  2. Dzisiaj także ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 17. Ze względu na to nabożeństwo wyjątkowo Różaniec po Mszy św. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  3. We wtorek /15 października/ wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła.
  4. W środę /16 października/ Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej patronki Śląska. Na Mszy o godz. 18 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek /17 października/ wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i mzennika. Jest dzień imienin naszego Ordynariusza – ks. bpa Ignacego Deca. Zachęcamy do modlitwy za solenizanta.
  6. W piątek /18 października/ święto św. Łukasza Ewangelisty.
  7. W sobotę /19 października/ wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.
  8. W przyszłą niedzielę Dzień Misyjny, zbiórka ofiar do puszek na misje. Jest to też dzień liczenia wiernych na mszach św. i przystępujących do Komunii św.
  9. Różaniec w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 17, a w niedzielę o godz. 16:30.
  10. Pragniemy poinformować, że młodzież udająca się na rekolekcje do Lądka Zdroju rozpoczyna je o godz.18:30. Bardzo prosimy rodziców o zorganizowanie dojazdu i powrotu dla uczestników.
  11. Od dnia dzisiejszego możemy zabierać z kościoła kartki wypominkowe. Wypełnioną kartkę prosimy włożyć w kopertę i wrzucić do skrzynki, która będzie wystawiona od następnej niedzieli.  W tym roku będzie trochę inny porządek wypominek. Będziemy przychodzili ulicami wg wyznaczonej kolejności. Każdego dnia mieszkańcy kilku ulic będą zapraszani do modlitwy wypominkowej za swoich zmarłych. Msze wypominkowe będą tak jak wcześniej sprawowane w kościele św. Barbary.  Porządek Mszy wypominkowych podamy w ostatnią niedzielę  października. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominek.
  12. W następną niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierali ofiary na prace remontowe w naszej parafii. Wciąż wykonujemy nowy dach nad przedsionkiem kościoła parafialnego.
  13. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Słowackiego.
  14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne Tygodniki – Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
194768