• NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /16 sierpnia 2020/

1. W dniu dzisiejszym ofiary składane do puszek są przeznaczone na potrzeby WSD w Świdnicy.
  2. Jutro wspomnienie św. Jacka, prezbitera
  3. We wtorek Msza św. o godz. 18 w intencji Czcicieli MB Szensztackiej.
  4. W czwartek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  5. W piątek wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  6. W sobotę wspomnienie NMP KRÓLOWEJ.
  7. We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych, ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów. Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości. Dlatego w następną niedzielę ofiary składane do puszek zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom tej strasznej tragedii. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Wojska Polskiego 32-48 (parzyste).
  9. Przypominamy o pielgrzymce do Sanktuarium w Gietrzwałdzie. W jej trakcie planowane jest także odwiedzenie: Niepokalanowa, Świętej Lipki, Studzienicznej, Sokółki – miejsca cudu Eucharystycznego oraz Kościoła św. Stanisława Kostki, gdzie znajduje się grób oraz Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.  Pielgrzymka odbędzie się od 11 do 13 września /piątek, sobota, niedziela/. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o zapisywanie się na listę i wpłatę zaliczki u Pani Marii Łukawskiej. Można to uczynić w tygodniu po codziennej Mszy świętej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się na bocznym ołtarzu oraz w gablocie ogłoszeń.
  10. Także przypominamy, że po raz kolejny organizowana jest Piesza Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II. W tym roku odbędzie się w najbliższą sobotę. Początek pod naszym kościołem parafialnym o godz. 10:00. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie przed kościołem. Serdecznie zachęcamy do udziału.
  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  12. Przypominamy o możliwości wsparcia budowy kaplicy wieczystej adoracji w naszym kościele. Można to uczynić wrzucając ofiary do skrzynki znajdującej się w prezbiterium lub przekazując je bezpośrednio ks. Arkadiuszowi, który jest odpowiedzialny za to dzieło. Za dotychczasową pomoc serdecznie dziękujemy.
  13. Przypominamy także, o uregulowaniu statusu wszystkich miejsc cmentarnych. Osoby, które wciąż nie dokonały przedłużenia ważności miejsca cmentarnego swoich bliskich, a minął okres 20 lat od pochówku, prosimy do końca sierpnia o dokonanie tego w kancelarii parafialnej. Po nowym roku nieprzedłużone miejsca zostaną udostępnione do ponownego wykorzystania.

342041