foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

Ostatnio dodane

bc053.jpg

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 • NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /9 sierpnia 2020/

 

 1. Dzisiaj w parafii Różanka odbędzie się koncert „Sonaty Misteryjne Bibera”. Koncert jest europejskim projektem realizowanym w miejscach zapomnianych. Przy okazji odbędzie się kwesta na kościoły w parafii Różanka. Koncerty odbędą się w następującym porządku:
  - 15.30 Kościół w Różance, 17.00 Kościół w Niemojowie, 18.30 Kościół w Lesicy
 2. Jutro wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 3. We wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 4. W czwartek Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcamy do licznego udziału. Rozpocznie się ono o godz. 19. Z tego względu w tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 18 w kościele parafialnym.
 5. W piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
 6. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8 i 11 w kościele parafialnym i o 9:30 w Kamieńczyku. Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 17. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to święto nakazane dlatego każdy katolik jest zobowiązany w tym dniu do uczestnictwa we Mszy świętej. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są budowę i rozbudowę kościołów w diecezji.
 7. Zaś w następną niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na potrzeby WSD w Świdnicy.
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Wojska Polskiego 19-47 (nieparzyste).
 9. Przypominamy o możliwości zapisania się na pielgrzymkę do Sanktuarium w Gietrzwałdzie. W czasie pielgrzymki planowane jest także odwiedzenie: Niepokalanowa, Świętej Lipki, Studzienicznej, Sokółki – miejsca cudu Eucharystycznego oraz Kościoła pw. św. Stanisława Kostki, gdzie znajduje się grób oraz Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.  Pielgrzymka odbędzie się od 11 do 13 września /piątek, sobota, niedziela/. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o zapisywanie się na listę i wpłatę zaliczki u Pani Marii Łukawskiej. Można to uczynić w tygodniu po codziennej Mszy świętej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się na bocznym ołtarzu oraz w gablocie ogłoszeń.
 10. Pragniemy poinformować, że po raz kolejny organizowana jest Piesza Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II. W tym roku odbędzie się ona 22 sierpnia /sobota/. Początek pod naszym kościołem parafialnym o godz. 10:00. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie przed kościołem. Serdecznie zachęcamy do udziału.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 12. Przypominamy o możliwości wsparcia budowy kaplicy wieczystej adoracji w naszym kościele. Można to uczynić wrzucając ofiary do skrzynki znajdującej się w prezbiterium lub przekazując je bezpośrednio ks. Arkadiuszowi, który jest odpowiedzialny za to dzieło. Jest to bardzo chwalebna inicjatywa dlatego liczymy na wsparcie. Za dotychczasową pomoc serdecznie dziękujemy.
 13. Przypominamy także, o uregulowaniu statusu wszystkich miejsc cmentarnych. Osoby, które wciąż nie dokonały przedłużenia ważności miejsca cmentarnego swoich bliskich, a minął okres 20 lat od pochówku, prosimy do końca sierpnia o dokonanie tego w kancelarii parafialnej. Po nowym roku nieprzedłużone miejsca zostaną udostępnione do ponownego wykorzystania.

 

Odsłon artykułów:
375026

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.