12 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /21 CZERWCA 2020/

1. Nadal wierni oraz posługujący w liturgii, poza księżmi, zobowiązani są do zakrywania ust i nosa w czasie obecności w kościele. Prosimy o poważne potraktowanie tego zalecenia.
  2. Do końca czerwca trwamy na adoracji przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. W tygodniu trwa ona od zakończenia Mszy o godz. 17 do Mszy o godz. 18, a w niedzielę od godz. 16:30 do Mszy o godz. 17. Pod koniec adoracji sprawowane jest nabożeństwo czerwcowe.
  3. W poniedziałek przypada 22 dzień miesiąca. W naszej parafii jest to dzień poświęcony św. Janowi Pawłowi II. W związku z tym Msza św. o godz. 18 będzie sprawowana w kościele św. Jana Pawła II. Adoracja z nabożeństwem czerwcowym w tym dniu o godz. 16:30 w kościele parafialnym.
  4. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  5. W czwartek o godz. 18 w kościele św. Barbary Msza roczna za zmarłych. Adoracja z nabożeństwem czerwcowym w tym dniu o godz. 16:30 w kościele parafialnym.
  6. W najbliższą sobotę na plebanię, o godz. 13 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi Pierwszokomunijnymi na konsultacje przed I Komunią św. Będą to indywidualne rozmowy z każdą rodziną.
  7. W następny poniedziałek /29 czerwca/ zapraszamy na spotkanie informacyjne osoby, które zapisały się na wyjazd do Medjugorie. Odbędzie się ono w kościele parafialnym o godz. 18. Szczególnie prosimy o obecność rodziców młodzieży zgłoszonej na ten wyjazd.
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Lipowej i Osiedla.
  9. Osoby, które mają zarezerwowane intencje Mszalne najpóźniej 2 tygodnie przed terminem sprawowania Mszy prosimy o dopełnienie formalności w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po tym terminie rezerwacje będą kasowane i przyjmowane w to miejsce nowe intencje.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  11. Serdecznie dziękujemy za dodatkowe wsparcie naszej parafii w trudnym czasie trwania epidemii Koronawirusa. W prezbiterium wciąż jest skarbona przeznaczona na ten cel.
  12. Przypominamy, że szykujemy się do ponownego wykonania inwentaryzacji naszego cmentarza. Chcemy uregulować status wszystkich miejsc cmentarnych. W związku z tym osoby, które wciąż nie dokonały przedłużenia ważności miejsca cmentarnego swoich bliskich, a minął okres 20 lat od pochówku lub ostatniego przedłużenia, prosimy do końca sierpnia o dokonanie tego w kancelarii parafialnej. Po nowym roku nieprzedłużone miejsca zostaną udostępnione do ponownego wykorzystania.