foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

Ostatnio dodane

jp051.jpg

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO /31 MAJA 2020/

 1. Biskup świdnicki Marek Mendyk w dniu 29 maja br. odwołał udzieloną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych. Powyższe zarządzenie wchodzi w życie od dnia 1 czerwca br. /poniedziałek/. Oznacza to, że od następnej niedzieli wszyscy katolicy są zobowiązani do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. pod rygorem grzechu ciężkiego.    
 2. Wierni oraz posługujący w liturgii, poza księżmi, zobowiązani są nadal do zakrywania ust i nosa w czasie obecności w kościele.
 3. Władze państwowe w dniu 27 maja zniosły limity osób w kościołach. W związku z tym powracamy do normalnego porządku sprawowania Mszy św. Już w najbliższą sobotę o godz. 18 Msza św. w kościele św. Jana Pawła II zaś od następnej niedzieli wraca Msza św. w Kamieńczyku o godz. 9:30. Przywracamy także możliwość sprawowania Sakramentu Chrztu św. oraz Małżeństwa.
 4. Mimo znoszenia kolejnych obostrzeń nadal trwa epidemia. Dlatego wciąż utrzymujemy piękny zwyczaj codziennej adoracji. W tygodniu rozpoczyna się ona po Mszy o godz. 17 i trwa do rozpoczęcia Mszy o godz. 18, a w niedzielę od godz. 16:30 do Mszy o godz. 17. Pod koniec każdej adoracji sprawowane jest nabożeństwo czerwcowe. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
 5. Przypominamy, że pozostał jeszcze tydzień na spełnienie obowiązku odprawienia spowiedzi wielkanocnej. Prosimy zatem o skorzystanie z niej w czasie codziennej adoracji. Ostateczny termin to 7 czerwca br. /Uroczystość Trójcy Świętej/.
 6. Zgodnie z komunikatem ks. bpa Marka Mendyka z 29 maja br. mimo zniesienia dyspensy od uczestnictwa w Mszach św. nadal nie wolno organizować spotkań formacyjnych dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Będzie można je na nowo podjąć po powrocie dzieci i młodzieży do szkół. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami władz kościelnych niezbędnym warunkiem przystąpienia dzieci do I Komunii Św. oraz młodzieży do Bierzmowania jest udział w katechezie parafialnej i szkolnej.
 7. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.
 8. W środę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 9. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 10. W piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. W tym dniu przypada także I Piątek miesiąca. Spowiedź od 16 do 17. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem czerwcowym. Msza św. w tym dniu tylko o godz. 17.
 11. W sobotę po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.
 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Sobieskiego.
 13. Od czerwca obowiązują nowe zasady w rezerwacjach Mszy św. Najpóźniej 2 tygodnie przed terminem rezerwacji należy dopełnić formalności w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po tym terminie rezerwacje są kasowane i przyjmowane w to miejsce nowe intencje.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 15. Wciąż pozostawiamy w prezbiterium skarbonę na dodatkowe ofiary, gdyż zdajemy sobie sprawę, że mimo zniesienia limitów wiernych w kościołach minie trochę czasu zanim wszyscy powrócą do systematycznego uczestnictwa we Mszach św. Dlatego nadal będziemy potrzebowali dodatkowej pomocy finansowej. Za dotychczasową serdecznie dziękujemy.
Odsłon artykułów:
375045

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.