foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA /10 MAJA 2020/

 1. Zgodnie z limitami władz państwowych w naszym kościele może nadal uczestniczyć tylko maksymalnie 45 osób. Bardzo prosimy aby w kościele przebywać z zasłoniętymi ustami i nosem. W wyjątkowych sytuacjach po uzgodnieniu z księdzem Proboszczem można być zwolnionym z tego obowiązku. Jednak jest to możliwe w specjalnym rygorze sanitarnym. Prosimy aby wchodząc do kościoła dezynfekować ręce udostępnionym w przedsionku kościoła żelem lub płynem.
 2. Limit osób obowiązuje także podczas pogrzebu. Wewnątrz kościoła może przebywać 20 osób. Natomiast na zewnątrz może to być aż 50 osób. Równocześnie należy przestrzegać pozostałych nakazów, a więc nosić maseczki zakrywające nos i usta oraz zachowywać odległość min. 2 metrów od innej osoby.
 3. Nadal codziennie w czasie epidemii odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. W tygodniu rozpoczyna się ona po Mszy o godz. 17 i trwa do rozpoczęcia Mszy o godz. 18, a w niedzielę od godz. 16:30 do Mszy o godz. 17. Pod koniec każdej adoracji sprawowane jest nabożeństwo majowe. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
 4. W środę pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Msza w tym dniu tylko o godz. 18 a po niej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Różaniec oraz Litania loretańska do NMP. Ze względu na obowiązujące zalecenia epidemiczne nie będzie procesji ze świecami.
 5. W czwartek święto św. Macieja, Apostoła.
 6. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Chrobrego 2 A,B i 4 oraz Widokowej i Szkolnej.
 8. Przypominamy, że I Komunia Święta jak i Sakrament Bierzmowania zaplanowane na początek czerwca tego roku zostają bezterminowo zawieszone. Po powrocie dzieci i młodzieży do szkół podamy nowy bezpieczny termin tych uroczystości.
 9. Przypominamy także o zmianach w rezerwacjach Mszy św. Najpóźniej 2 tygodnie przed terminem rezerwacji należy dopełnić formalności w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po tym terminie rezerwacje będą kasowane i przyjmowane w to miejsce nowe intencje.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego. 
 11. Nadal nasza parafia znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. W związku z tym jeżeli mają Państwo taką możliwość prosimy o dodatkowe wsparcie naszej parafii. W prezbiterium wystawiona jest skarbona do której można wrzucać dodatkowe ofiary. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie.
Odsłon artykułów:
354114

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.