foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

Ostatnio dodane

bc053.jpg

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA /26 KWIETNIA 2020/

 

 

 1. Przypominamy, że od 20 kwietnia zmienił się limit osób uczestniczących we Mszach św. Zgodnie z wytycznymi władz państwowych na każdej Mszy św. na 15 m2 powierzchni użytkowej kościoła może uczestniczyć jedna osoba. W naszym kościele jest to 45 osób. Liczba ta nie obejmuje celebransa i posługujących. Przypominamy, że w kościele można przebywać tylko z zasłoniętymi ustami i nosem. Wchodząc do kościoła prosimy o dezynfekcję rąk udostępnionym w zakrystii płynem.
 2. Ograniczenie liczby uczestników zgromadzeń religijnych obowiązuje również podczas liturgii pogrzebowej w kościele. W kościele św. Barbary jest to 20 osób. Liczba ta nie obejmuje celebransa, posługujących i pracowników firmy pogrzebowej. Natomiast w ceremonii na cmentarzu – może uczestniczyć łącznie 50 osób. Równocześnie należy przestrzegać pozostałych nakazów, a więc noszenia maseczki zakrywającej nos i usta oraz zachowywania odległości min. 2 metrów od innej osoby.
 3. Codziennie odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. W tygodniu rozpoczyna się ona po Mszy o godz. 17 i trwa do rozpoczęcia Mszy o godz. 18, a w niedzielę od godz. 16:30 do Mszy o godz. 17. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
 4. Prosimy wszystkich spowiadających się o pamiętaniu o zasadach dotyczących zasłaniania ust i nosa. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy zdezynfekowanie rąk przed wejściem do konfesjonału.
 5. Przypominamy, że do odwołania wszystkie Msze św. sprawowane są w kościele parafialnym.
 6. W środę wspominamy św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora kościoła
 7. W czwartek Msza Roczna za zmarłych w kościele parafialnym o godz. 18. Ze względu na ograniczenia ilościowe bardzo prosimy aby z jednej rodziny przybyły maksymalnie dwie osoby.
 8. W piątek Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź od 16:30 do 17:00. Prosimy pamiętać o 2 metrowych odstępach między stojącymi w kolejce do spowiedzi. Msza św. w tym dniu tylko o godz. 17. Rozpoczynamy też miesiąc maj a więc czas nabożeństw Majowych. Będą one miały miejsce codziennie pod koniec adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. W sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski. Została ona przeniesiona z niedzieli gdyż niedziele wielkanocne mają ważniejszy obchód liturgiczny. Po Mszy o godz. 18 zmiana Tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 10. W następną Niedzielę przypada Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Msza św. za Ojczyznę o godz. 11.
 11. Powracamy do cotygodniowego sprzątania kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców pl. Wolności 1-10.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 13. W związku z pytaniami o możliwość pomocy dla parafii podajemy nr rachunku bankowego, używanego do bieżących płatności związanych z funkcjonowaniem naszej parafii: 75 9523 1040 0107 7800 2001 0007. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wpłaty.
Odsłon artykułów:
375032

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.