foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA /5 KWIETNIA 2020/

 

 1. Przypominamy, że od 25 marca we Mszach św. może uczestniczyć tylko 5 wiernych oraz obsługa. Ponieważ wypełnienie tego zalecenia stwarza praktyczne trudności, Msze Święte są sprawowane bez udziału wiernych, z wyjątkiem usługujących, a także nie więcej niż 5 osób upoważnionych przez Księdza Proboszcza. W pierwszej kolejności są to osoby związane z zamówioną intencją mszalną. Wchodząc do kościoła prosimy o dezynfekcję rąk udostępnionym w zakrystii  płynem.  Ze względów bezpieczeństwa wydzieliliśmy część kościoła, w której można zajmować miejsca. Jest ona codziennie dezynfekowana.
 2. Msze św. w tym tygodniu do środy włącznie będą sprawowane o godz. 17.
 3. W ubiegłych latach w Wielką Środę był w kościele organizowany Dzień Chorych, połączony z udzielaniem Namaszczenia Chorych. Ze względu na epidemię w tym roku go odwołujemy.
 4. W czwartek rozpoczynamy Święte Tridum Paschalne. Jest to najświętszy czas, który przeżywamy duchowo – poprzez transmisje liturgii.
 5. W Wielki Czwartek liturgia będzie miała miejsce o godz. 17. Uczestniczyć w niej mogą tylko i wyłącznie przedstawiciele rodzin, które zamówiły intencje mszalne oraz usługujący.
 6. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana o godz. 15 bez udziału wiernych /tylko z usługującymi/. Od godz. 16 zapraszamy na adorację Krzyża /bez ucałowania/ oraz adorację Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie. Ze względu na ograniczenia ilościowe /5 osób jednocześnie w kościele/ co 30 minut będziemy prosili o zmiany adorujących. Adoracja będzie trwała do godz. 20. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Post ścisły polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch niepełnych. Przestrzegać powinni go wszyscy katolicy od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia. Zaś wstrzemięźliwość oznacza, że wszyscy powyżej 14. roku życia mają powstrzymać się od spożycia mięsa. Przepis ten obowiązuje każdego katolika do końca życia. 
 7. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 9 do 19.30. Następnie o godz. 20 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Udział w tej liturgii przewidziany jest tylko i wyłącznie dla przedstawicieli rodzin, które zamówiły intencje mszalne oraz usługujących.
 8. W Wielkanoc porządek Mszy św. będzie następujący: 9:30, 11 i 17. W Poniedziałek Wielkanocny: 8, 9:30 i 11.
 9. Prosimy śledzić komunikaty władz państwowych gdyż od Wielkanocy mogą zostać ogłoszone nowe wytyczne co do ilości wiernych na Mszach św.
 10. W tym roku nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego władze kościelne zalecają, aby w domach odmówić w gronie rodziny przygotowane modlitwy. Tekst znajduje się na naszej stronie parafialnej.
 11. Informujemy, że Ojciec Święty Franciszek w dniu 31 marca 2020 r. mianował nowym biskupem świdnickim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej Marka Mendyka. Równocześnie informujemy, że do czasu kanonicznego objęcia urzędu biskupa diecezjalnego przez ks. bpa Marka Mendyka funkcję biskupią w charakterze Administratora Apostolskiego Diecezji Świdnickiej pełni ks. bp Ignacy Dec. Polecamy osobę nowego biskupa świdnickiego naszym modlitwom.
 12. Osoby pragnące skorzystać z Sakramentu Pokuty prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się na spowiedź. Ks. Proboszcz: 602 336 086, Ks. Arkadiusz: 531 609 255. Przypominamy, że godnie z przepisami prawa kościelnego czas na spowiedź wielkanocną jest do Uroczystości Trójcy św., która w tym roku wypada dopiero 7 czerwca.
 13. W zakrystii nadal rozprowadzane są Paschaliki Wielkanocne CARITAS w cenie 6 zł.
 14. W związku z pojawiającymi się pytaniami o możliwość pomocy dla parafii podajemy nr rachunku bankowego, używanego do bieżących płatności związanych z funkcjonowaniem naszej parafii: 75 9523 1040 0107 7800 2001 0007. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wpłaty.
Odsłon artykułów:
274699

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.