4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /22 marca 2020/

1. Przypominamy, że w związku z epidemią Koronawirusa wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii:

- zawieszone są w niedzielę o godz. 7.40 Godzinki o Męce Pańskiej i o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Także do dowołania nie jest sprawowana piątkowa Droga Krzyżowa. Zachęcamy do prywatnego odprawiania tych nabożeństw w swoich domach.

- Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana co roku przez Ks. Arka, która miała odbyć się w najbliższy piątek została odwołana.

- od ubiegłej niedzieli Msza św. w Kamieńczyku o godz. 9:30 została przeniesiona do kościoła parafialnego gdzie jest więcej przestrzeni, a w związku z tym jest mniejsze potencjalne ryzyko zarażenia. Także z tego samego powodu od przyszłej soboty Msza św. sprawowana w Kościele św. Jana Pawła II o godz. 18 zostaje przeniesiona do kościoła parafialnego.

- znak pokoju przekazujemy sobie przez skinienie głowy, bez podawania rąk.

- zrezygnowaliśmy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

- biorąc pod uwagę ograniczenia ilościowe dotyczące udziału we Mszach Świętych /maksymalnie 50 osób w czasie liturgii/ przypominamy aby  uczestniczyły w nich przede wszystkim osoby związane z zamówioną intencją mszalną. Ta zasada dotyczy niedzielnych Mszy świętych gdzie liczniej gromadzą się wierni. W tygodniu Msze św. odbywają się bez zmian czyli o godz. 17 i 18.

1. Aby mieć orientację jak obecnie wygląda sytuacja na niedzielnych Mszach św. podajemy do wiadomości frekwencję z ubiegłej niedzieli. O godz. 8 - 27 osób, o 9:30 - 18 osób, o godz. 11 – 27 osób i o godz. 17 – 10 osób.
  2. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 17 i 18. Zachęcamy do udziału szczególnie na Mszy o godz. 18 gdyż wtedy jest mniejsza frekwencja.
  3. W czwartek o godz. 18 Msza roczna za zmarłych. Ze względu na epidemię będzie sprawowana w kościele parafialnym.
  4. Od ubiegłego poniedziałku wprowadziliśmy na czas epidemii w dni powszednie adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona po Mszy o godz. 17 i trwa do rozpoczęcia Mszy o godz. 18. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Równocześnie informujemy, że ze względu na wytyczne władz kościelnych nie będzie wyznaczonego dnia na spowiedź wielkopostną, a co za tym idzie nie przyjadą na spowiedź księża z innych parafii. Dlatego prosimy aby już teraz korzystać ze spowiedzi w czasie codziennej adoracji.
  5. Przypominamy, że Ks. Bp Ignacy Dec zgodnie z rekomendacją Konferencji Episkopatu Polski, udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br.
  6. Pan Burmistrz oraz Policja przypomina, że dzieci i młodzież w czasie epidemii powinni przebywać w swoich domach.
  7. Przez cały okres Wielkiego Postu wystawiona jest skarbona na Jałmużnę Wielkopostną.
  8. Od dzisiaj w zakrystii rozpoczynamy rozprowadzanie Paschalików Wielkanocnych CARITAS w cenie 5 zł. Można je postawić na świątecznym stole. Można też zapalić na grobie najbliższych w Poniedziałek Wielkanocny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na pomoc osobom chorym i starszym.
  9. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców pl. Wolności 1-10.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Niedzielę.