foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /15 marca 2020/

 

  1. Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie osób przebywających na terenie naszej parafii podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu wielu zmian w związku z epidemią Koronawirusa:

- zostaje odwołane dzisiejsze spotkanie na plebani rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

- zawieszamy w niedzielę o godz. 7.40 Godzinki o Męce Pańskiej i o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Także do dowołania nie będzie sprawowana piątkowa Droga Krzyżowa. Zachęcamy do prywatnego odprawiania tych nabożeństw w swoich domach. 

- rekolekcje, które miały dzisiaj się rozpocząć odbędą się dopiero po uspokojeniu sytuacji. Równocześnie przyjęte intencje na poniedziałek i wtorek /kiedy to miały odbyć się rekolekcje/ na godz. 9 będą sprawowane o godz. 18.

- Ekstremalna Droga Krzyżowa organizowana co roku przez Ks. Arka zostaje odwołana.

- od dzisiejszej niedzieli Mszę św. w Kamieńczyku o godz. 9:30 przenosimy do kościoła parafialnego gdzie jest więcej przestrzeni. Mówiąc praktycznie będzie po prostu luźniej przez co zmniejszy się potencjalne ryzyko zarażenia.

- znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk.

- rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

- biorąc pod uwagę ograniczenia ilościowe dotyczące udziału we Mszach Świętych /maksymalnie 50 osób w czasie liturgii/ prosimy aby  uczestniczyły w nich tylko osoby związane z zamówioną intencją mszalną. Ta zasada dotyczy niedzielnych Mszy świętych gdzie liczniej gromadzą się wierni. Pozostałych prosimy o skorzystanie z transmisji radiowych lub telewizyjnych.  W tygodniu Msze św. odbywają się bez zmian czyli o godz. 17 i 18.

  1. Bp Ignacy Dec zgodnie z rekomendacją Konferencji Episkopatu Polski, udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
  2. Pan Burmistrz oraz Policja przypomina, że dzieci i młodzież w czasie epidemii powinni przebywać w swoich domach. Każdy kontakt z kolejnymi osobami stwarza zwiększone ryzyko przeniesienia wirusa. Nie jest on tak groźny dla młodych osób ale przede wszystkim dla starszych, z którymi dzieci i młodzież mogą mieć kontakt. Nie myślmy tylko o sobie, ale przede wszystkim o drugim bardziej podatnym na zarażenie człowieku.
  3. Przez cały okres Wielkiego Postu wystawiona jest skarbona na Jałmużnę Wielkopostną. Jej celem jest zwrócenie naszej uwagi na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz. Wrzucane kwoty są wyrazem naszej osobistej rezygnacji z przyjemności na rzecz drugiego człowieka.
  4. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców pl. Wolności 11-18.
  5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne tygodniki Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
Odsłon artykułów:
307876

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.