foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

Ostatnio dodane

mar051.jpg

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /8 marca 2020/

 

 1. Przypominamy, że przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 7.40 w kościele parafialnym odprawiane są Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.30 Gorzkie Żale. W czasie każdego nabożeństwa Gorzkich Żali zbierane są ofiary na dekorację Bożego Grobu.
 2. Tak jak usłyszeliśmy w komunikacie dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na Dzieła Misyjne „Ad Gentes”. Chcemy nimi wesprzeć Misjonarzy w ich trudnej pracy. Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
 3. Za tydzień Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierali po każdej Mszy świętej ofiary na prace remontowe w naszej parafii. Gorąco prosimy o wsparcie.
 4. W środę po Mszy o godz. 17 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek zapraszamy Wspólnotę Modlitewną na Mszę św. o godz. 18. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek po Mszy o godz. 17 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do licznego udziału. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Paweł Antosiak z Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Zachęcamy do modlitwy za Ojca Rekolekcjonistę jak i za dobre owoce tych rekolekcji.
 8. Także w przyszłą niedzielę na godz. 13 zapraszamy na plebanię rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Będą to indywidualne rozmowy z każdą rodziną na temat postępów ich dzieci w przygotowaniu do I Komunii św. Obecność wszystkich obowiązkowa.
 9. Przez cały okres Wielkiego Postu wystawiona jest skarbona na Jałmużnę Wielkopostną. Jej celem jest zwrócenie naszej uwagi na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz. To wezwanie do zainteresowania się potrzebującymi. Wrzucane kwoty są wyrazem naszej osobistej rezygnacji z przyjemności na rzecz drugiego człowieka. Zebrane środki rozdysponowane zostaną przez Caritas dla najbardziej potrzebujących w naszej diecezji. Oprócz ofiar składanych do skarbony także po każdym nabożeństwie Drogi Krzyżowej są zbierane ofiary na ten właśnie cel.
 10. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców pl. Wolności 19-22.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne tygodniki Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
Odsłon artykułów:
375042

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.