foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

Ostatnio dodane

mar051.jpg

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU /1 marca 2020/

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 7.40 w kościele parafialnym Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.30 Gorzkie Żale. W czasie każdego nabożeństwa Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na dekorację Bożego Grobu.
  2. Także dzisiaj o godz. 15 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Szczegółowe informacje na plakatach na terenie całego miasta.
  3. Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dzisiaj po każdej Mszy świętej ofiary na prace remontowe w naszej parafii. Gorąco prosimy o wsparcie.
  4. W środę przeżywamy święto św. Kazimierza Królewicza. Przed Mszą o godz. 18 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek zapraszamy Wspólnotę Modlitewną na Mszę św. o godz. 18. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek I Piątek Miesiąca. Od godz. 16 do 17 okazja do spowiedzi. W tym dniu Msza św. tylko o godz. 17. Po Mszy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do licznego udziału. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.
  7. W sobotę przed południem odwiedzimy chorych z komunią św. Zaś po Mszy o godz. 17 Zmiana Tajemnic w kołach Żywego Różańca.
  8. Od dzisiaj wystawiona jest skarbona na Jałmużnę Wielkopostną. Jest to ekumeniczna akcja charytatywna, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej i konkretnych ludzi, na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz. To także szczególne wezwanie do zainteresowania się potrzebującymi, będącymi tuż obok nas, których w natłoku codziennych spraw, tak często nie zauważamy. Wrzucane kwoty są wyrazem naszej osobistej rezygnacji z przyjemności na rzecz drugiego człowieka. Zebrane środki rozdysponowane zostaną przez Caritas dla najbardziej potrzebujących w naszej diecezji. Oprócz ofiar składanych do skarbony także po każdym nabożeństwie Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na ten właśnie cel.
  9. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców pl. Wolności 23-24.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne tygodniki Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
Odsłon artykułów:
375041

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.