foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

Ostatnio dodane

ma052.jpg

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

7 NIEDZIELA OKRESU W CIĄGU ROKU /23 lutego 2020/

 

1.    Zakończyły się tegoroczne ferie szkolne. Powracamy do normalnego porządku odprawiania Mszy św.

2.   Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Porządek Mszy w tym dniu będzie następujący: w Kościele parafialnym Msze o godz. 9 i 17, a w Kamieńczyku o godz. 16. W czasie każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. W tym dniu zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego - obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Post ścisły nie jest zwykłym postem. Polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch niepełnych. Przestrzegać powinni go wszyscy katolicy od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia. Zaś wstrzemięźliwość oznacza, że wszyscy powyżej 14. roku życia mają powstrzymać się od spożycia mięsa. Przepis ten obowiązuje każdego katolika do końca życia. 

3.   W czwartek Msza roczna za zmarłych. Zapraszamy do kościoła św. Barbary na godz. 18.

4.   W piątek po Mszy o godz. 17 pierwsza w tym roku Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież.

5.   Od przyszłej niedzieli przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 7.40 w kościele parafialnym Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.30 Gorzkie Żale. Zachęcamy do udziału. Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać Odpust Zupełny.

6.   Za tydzień przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na prace remontowe w naszej parafii. Na wiosnę chcemy naprawić elewację koło wejścia do kościoła św. Barbary. Serdecznie prosimy o wsparcie.

7.   Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców pl. Wolności 25-27.

8.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne tygodniki Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

 

Odsłon artykułów:
375035

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.