foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM /5 STYCZNIA 2020/

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.  

2. Także dzisiaj po Mszy o godz. 11 zbiórka Ministrantów i Lektorów w sprawie kolędy.

3. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana także świętem Trzech Króli. Porządek Mszy w tym dniu: w kościele Parafialnym o godz. 8 i 11 oraz w Kamieńczyku o godz. 9:30.  Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Polskich Misjonarzy. Bardzo istotną pomoc dla misjonarzy stanowią ofiary materialne, dzięki którym misjonarz może pomagać głodnym i potrzebującym, wśród których pracuje. Także misjonarze muszą mieć zapewnione podstawowe warunki do pracy misyjnej, by móc pomagać innym, także materialnie. Do tego niezbędna jest pomoc płynąca od nas, gdyż „Kościół misyjny oddaje to, co otrzymuje; rozdaje ubogim to, co jego bogatsi członkowie oddają mu do dyspozycji”. Dlatego prosimy o wsparcie tego pięknego dzieła. Z góry serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na ten cel.

4. Także jutro pod koniec każdej Mszy świętej poświecenie kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach mieszkania: C+M+B oraz aktualny rok. Litery te, oznaczają błogosławieństwo: „Christus mansionem benedicat” co znaczy: Niech Chrystus błogosławi mieszkanie! Zaś spalane kadzidło podkreśla, że jest on miejscem modlitwy. Dziękujemy za dobrowolne ofiary składane przy okazji nabywania Kredy i Kadzidła.  

5. W następną Niedzielę przeżywamy Chrzest Pański. Na pierwszej Mszy poświęcenie wody. Po wszystkich Mszach będzie możliwość zabrania święconej wody do domu. Dlatego prosimy aby Ci, którzy zechcą to uczynić, za tydzień zabrali ze sobą do kościoła naczynie na wodę.

6. Przypominamy, że od 2020 roku w niedziele i Uroczystości nie ma Mszy o godz. 12. Zaś ze względu na Wizytę Duszpasterską Msze Św. w tygodniu zostają przeniesione na godz. 9 rano.

7. W tym tygodniu kontynuujemy Wizytę Duszpasterską. W miarę możliwości prosimy o obecność na wizycie wszystkich domowników. Na Kolędę stół powinien być nakryty białym obrusem. Na nim Krzyż, zapalone świece oraz Pismo Święte.

8. Porządek Wizyty Duszpasterskiej na najbliższy tydzień:
WTOREK:      ul. Waryńskiego 15-21 /nieparzyste/ i 2-22 /parzyste/, Syrokomli 6-1 od godz. 15:30
ŚRODA:         ul. Lipowa i Osiedle od godz. 15:30
CZWARTEK:  ul. 1000-lecia, Szarych Szeregów, Kościelna od godz. 15:30
PIĄTEK:        ul. Widokowa, Chrobrego 4,2,1 i Szkolna od godz. 15:30
SOBOTA:      Smreczyna od godz. 10. ul. Na Wzgórzu, Polna, Wiosenna, Słoneczna od godz. 14.

9. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła.  W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Wojska Polskiego 20 ABC.

Odsłon artykułów:
279250

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.