B051.jpg

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  -  4 NIEDZIELA ADWENTU /22 GRUDNIA 2019/

1. Dzisiaj po Mszach św. można jeszcze nabyć na bocznym ołtarzu Opłatki wigilijne. Od jutra do wtorku będą one do nabycia w kantorze u Pani Eli Wielickiej. Dziękujemy za dobrowolne ofiary składane na ten cel.
  2. Dzisiaj także dla „spóźnialskich” okazja do spowiedzi od godz. 16.15 do Mszy o godz. 17.
  3. Jutro Msza św. tylko o godz. 9 rano.
  4. We wtorek przeżywamy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Po zapadnięciu zmroku zasiądziemy do wigilijnych stołów. Pamiętajmy o tradycyjnym przygotowaniu i przebiegu wieczerzy wigilijnej. Stół nakrywamy białym obrusem, przyozdabiamy go zielonym igliwiem i świeczkami, pod obrusem umieszczamy siano. Na stole kładziemy Pismo święte, opłatek i stawiamy dużą świecę na środku oraz nakrywamy jedno nakrycie więcej. Spotkanie zaczynamy od znaku Krzyża. Następnie zapalamy dużą świecę i czytamy fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Po wysłuchaniu słowa Bożego odmawiamy modlitwę za żywych i za zmarłych z naszych rodzin. Po modlitwie łamiemy się opłatkiem i zasiadamy do wieczerzy.
  5. W nocy udajemy się do kościoła na Pasterkę. W naszej parafii porządek Mszy w nocy będzie następujący: o godz. 22:00 Msze w Kamieńczyku i Kościele św. Jana Pawła II, a o godz. 24:00 w kościele parafialnym.
  6. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. będą w następującym porządku. W kościele parafialnym o godz. 11, 12 i 17 oraz w Kamieńczyku o godz. 9:30. Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 8.
  7. W drugi Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze będą w następującym porządku. W kościele parafialnym o godz. 8, 11 i 12 oraz w Kamieńczyku o godz. 9:30.Nie będzie w tym dniu Mszy o godz. 17. Tradycyjnie taca z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na Uczelnie Katolickie.
  8. W piątek przeżywamy święto św. Jana Ewangelisty. Msza św. tylko o godz. 9 rano.  Decyzją ks. Biskupa Ignacego Deca w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W sobotę święto św. Młodzianków. Na Mszy o godz. 17 specjalne błogosławieństwo małych dzieci.
  10. Przypominamy, o paczkach dla ciężko chorych dzieci z Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Piszkowicach. Składamy je pod obraz MB do końca roku.
  11. Pragniemy poinformować, że w roku 2020 Msze św. w niedzielę będą w następującym porządku. W kościele parafialnym o godz. 8, 11 i 17 oraz w Kamieńczyku o godz. 9:30. Nie będzie dotychczasowej Mszy o godz. 12. Spowodowane jest to niestety coraz mniejszą frekwencją na Mszach św.
  12. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. Szczególnie dziękujemy wszystkim przygotowującym dekorację świąteczną kościoła. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ul. Wojska Polskiego 40-48 /strona parzysta/.
  13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze
    diecezjalne Tygodniki – Gościa Niedzielnego i Niedzielę. Są to numery świąteczne dlatego prosimy zwrócić uwagę na dodatki oraz zmienione ceny gazet.