foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 NIEDZIELA ADWENTU /15 GRUDNIA 2019/

 

 1. Dzisiaj po Mszy można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Są one w cenach: 5zł mała świeca i 12 zł duża świeca.
 2. Także dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Należy pamiętać, że po całych dziesięcioleciach prowadzonej przez komunistów bezwzględnej walki z wszelkimi przejawami życia religijnego, duchowe potrzeby tamtejszych wiernych są i długo jeszcze będą ogromne. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 3. Nadal trwamy w okresie Adwentu. Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 17. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. W piątek zakończenie Rorat. Bardzo prosimy aby dzieci na ten dzień przyniosły książeczki z naklejkami. Tak jak na Różańcu dzieci, które zbiorą najwięcej naklejek otrzymają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chodziły na Roraty bo dla każdego będzie nagroda pocieszenia.
 4. W środę o godz. 17 Msza w intencji Wspólnoty Czcicieli MB Szensztackiej. Zaś na Mszy o godz. 18 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek Msza Roczna za zmarłych. Zapraszamy do kościoła św. Barbary na godz. 18.
 6. W sobotę w naszej parafii spowiedź adwentowa. Tak jak w latach ubiegłych będzie ona miała miejsce rano od godz. 9 do 10 oraz po południu od godz. 15 do 16. Ze względu na spowiedź Msza św. w tym dniu tylko o godz. 8:30. Intencje przyjęte na ten dzień będą odprawione właśnie o tej godzinie. Gdyby komuś nie pasował termin spowiedzi to na tablicy ogłoszeń przed kościołem wywieszone są spowiedzi w całym naszym dekanacie. Można wtedy podjechać w dogodnym terminie do wybranej parafii.
 7. Także w sobotę przed południem odwiedzimy chorych ze spowiedzią i komunią świętą.
 8. Pragniemy poinformować, że tak jak w latach ubiegłych chcemy wspomóc ciężko chore dzieci z Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Piszkowicach prowadzonego przez Siostry Maryi Niepokalanej. Przy ołtarzu Matki Bożej znajdują się koperty w których jest imię konkretnego dziecka, wzrost i wiek oraz praktyczny prezent, który pozwoli siostrom jeszcze lepiej pielęgnować swoich podopiecznych. Prezenty prosimy składać pod obraz MB do końca roku oraz zachęcamy do modlitwy za to konkretne dziecko, któremu chcemy zrobić prezent.
 9. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Wojska Polskiego 49.
 10. Opłatki wigilijne do nabycia w zakrystii przed lub po każdej Mszy św.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne Tygodniki – Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
Odsłon artykułów:
307904

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.