foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 NIEDZIELA ADWENTU /1 GRUDNIA 2019/

 

 1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca. Od godz. 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
 2. Rozpoczęliśmy okres Adwentu. Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 17. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy aby każdego dnia dzieci przynosiły ze sobą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Codziennie będziemy losować kilka serduszek i nagradzać dzieci za dobre uczynki. Główną nagrodą każdego dnia będzie losowanie figurki Matki Bożej, którą wybrane dziecko zabierze na jeden dzień do domu. Prosimy dzieci aby nie zapominały także o zabieraniu na Roraty lampionów. Każdego dnia dzieci na Roratach będą otrzymywały także naklejki. Kto zbierze najwięcej tych naklejek – tak jak na różańcu – otrzyma przede świętami nagrodę.
 3. We wtorek wspominamy św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 4. W środę przypada wspomnienie Św. Barbary. W tym dniu wielkie wydarzenie dla naszej parafii. Będziemy przeżywać odpust w kościele św. Barbary.  Serdecznie zapraszamy na Mszę odpustową na godz. 17. Ze względu na odpust nie będzie w tym dniu Rorat oraz Mszy o godz. 18.
 5. W czwartek uroczyste zakończenie Kursu Alfa. Zapraszamy do kościoła św. Jana Pawła II na Mszę św. o godz. 18:30.
 6. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Wyjątkowo spowiedź od godz. 15 do 16. I także wyjątkowo Msza św. roratnia w tym dniu o godz. 16 a nie o 17. Zmiana w tym dniu spowodowana jest tradycyjnym zapaleniem lampek na miejskich choinkach. Dlatego zaraz po Roratach wraz z dziećmi udamy się pod Urząd Miasta na to wydarzenie. W programie przewidziana jest też wizyta św. Mikołaja.
 7. W sobotę po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 8. Ze względu na zbliżające się Święta Narodzenia Pańskiego odwiedziny chorych odbędą się w późniejszym terminie /tuż przed świętami/. O dokładnej dacie poinformujemy bliżej świąt.
 9. W następną niedzielę poświęcenie Opłatków Wigilijnych. Po Mszach Św. będzie można nabyć poświęcone opłatki. Z góry serdecznie dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary. A za dwa tygodnie będą rozprowadzane świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Będą one w cenach: 5zł mała świeca i 12 zł duża świeca.
 10. W dzisiejszą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają ofiary na prace remontowe w naszej parafii. Jest to ostatnia zbiórka w tym roku kalendarzowym. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na ten cel.
 11. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej, która wyjeżdża na rekolekcje przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania spotyka się w piątek /6 grudnia/ o godz. 16 na przystanku PKS. Planowany powrót w niedziele ok. godz. 16.
 12. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Sobieskiego.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne Tygodniki – Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
Odsłon artykułów:
279248

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.