foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

33 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /17 LISTOPADA 2019/

 

 1. Dzisiaj nadzwyczajna zbiórka ofiar do puszek na Niepubliczną Katolicką Szkołę Podstawową Caritas Diecezji Świdnickiej. Ofiary złożone do puszek pomogą szkole prowadzonej przez Caritas dynamicznie rozwijać swą działalność i przyczynią się do jeszcze lepszej jakości kształcenia i wychowywania młodego pokolenia. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Jutro wspominamy błogosławioną Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę. Msza o godz. 17 w intencji Czcicieli MB Szensztackiej
 3. W środę wspominamy św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Na Mszy o godz. 18 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek Ofiarowanie NMP.
 5. W piątek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej. Jest to 22 dzień miesiąca a więc tradycyjnie w naszej parafii dzień poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Z tego względu w tym dniu Msze św. w kościele św. Jana Pawła II.
 6. W następną niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Sudanie Południowym. Według najnowszego raportu ONZ 61% populacji tego kraju, to jest 7 mln ludzi, głoduje. Kolejnym dramatem jest śmiertelność noworodków (na 1000 dzieci umiera 40). Duży procent dzieci nie dożywa 5 roku życia. Niepokojący jest również wysoki wskaźnik analfabetyzmu – 70% dzieci nie jest objętych edukacją. Składane za tydzień ofiary zostaną przeznaczone na poprawę tej dramatycznej sytuacji. Z góry serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.
 7. Przypominamy, że został zlikwidowany śmietnik murowany na cmentarzu. Pojemniki na śmieci znajdują się teraz za murem przy starym śmietniku.
 8. Wciąż jest wystawiona przyczepa na zwiędnięte kwiaty doniczkowe. Bardzo prosimy aby oddzielać doniczkę od ziemi z kwiatami. Puste doniczki prosimy stawiać przed przyczepą a kwiaty z ziemią wrzucać na przyczepę.
 9. Osoby, które planują w przyszłym roku udać się na pielgrzymkę do Medjugorie proszone są - tak jak co roku - o zrobienie do końca listopada rezerwacji wraz z wpłatą zaliczki. Program wyjazdu znajduje się na bocznym ołtarzu. 
 10. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Chrobrego 1 /klatki: A,B,C,D/.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne Tygodniki – Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
Odsłon artykułów:
279289

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.