foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE      32 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /10 LISTOPADA 2019/

 

  1. Jutro przypada Narodowe Święto Niepodległości. W sposób szczególny modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. będzie następujący. W kościele parafialnym Msza o godz. 8, następnie w Kamieńczyku o godz. 9:30. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę będzie sprawowana o godz. 11 w kościele parafialnym. Po tej Mszy św. przemarsz pod pomnik Sybiraków. Na godz. 12:30 zapraszamy do Ośrodka Kultury na koncert pieśni patriotycznych.
  2. We wtorek wspominamy św. Jozafata, biskupa i męczennika
  3. W środę wspominamy św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Na Mszy o godz. 18 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W ubiegłym tygodniu wykonaliśmy szereg prac porządkowych na terenie naszej parafii. Został wyburzony budynek gospodarczy znajdujący się naprzeciw plebanii. Jedna część budynku już wcześniej się zawaliła. Dlatego mając na względzie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystającej z tego miejsca zdecydowaliśmy o jego rozbiórce. Poza tym został zlikwidowany śmietnik murowany na cmentarzu. Spowodowane to było trudnościami z wywozem śmieci z tego miejsca. Obecnie umieściliśmy pojemniki na śmieci na zewnątrz cmentarza. Dlatego bardzo prosimy aby nie wyrzucać śmieci na stare miejsce. Informujemy, że obecnie przy kaplicy znajduje się jeden kontener na śmieci i za murem przy starym śmietniku znajdują się trzy kontenery. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przeprowadzenie tych wszystkich prac.
  5. Wciąż jest wystawiona przyczepa na zwiędnięte kwiaty doniczkowe. Bardzo prosimy aby oddzielać doniczkę od ziemi z kwiatami. Puste doniczki prosimy stawiać przed przyczepą a kwiaty z ziemią wrzucać na przyczepę.
  6. W następną niedzielę nadzwyczajna zbiórka ofiar do puszek na Niepubliczną Katolicką Szkołę Podstawową Caritas Diecezji Świdnickiej. Będzie to jednorazowe finansowe wsparcie tej placówki. Ofiary złożone do puszek pomogą szkole prowadzonej przez Caritas dynamicznie rozwijać swą działalność i przyczynią się do jeszcze lepszej jakości kształcenia i wychowywania młodego pokolenia.
  7. Młodzież, która zapisała się na rekolekcje do Świebodzic spotyka się w najbliższą sobotę na przystanku PKS o godz. 7:30. Planowany powrót około godz. 19.
  8. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Powstańców Śląskich.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne Tygodniki – Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
Odsłon artykułów:
279284

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.