foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  - 30 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /27 października 2019/

 1. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych. Było nas 685 osób co stanowi 21,89% mieszkańców naszej parafii. Do komunii św. przystąpiło 297 osób co stanowi 43,35% obecnych na Mszach świętych.
 2. Dzisiaj na Mszę o godz. 12 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do pierwszej Komunii św. Po Mszy krótkie spotkanie organizacyjne.
 3. Jutro /28 października/ wspominamy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
 4. W czwartek /31 października/ o godz. 18 Msza roczna za zmarłych w kościele św. Barbary.
 5. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich świętych. Porządek Mszy św. będzie następujący: w kościele parafialnym Msza św. tylko o godz. 8,  w Kamieńczyku o godz. 9.30, a główna Msza Święta odbędzie się o godz. 11 w Kościele św. Barbary na cmentarzu. Po tej Mszy św. procesja po cmentarzu. Po procesji możliwość  poświecenia nowych pomników. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.
 6. Tradycyjnie 1 listopada Harcerze przy wejściu głównym na cmentarz będą prowadzili sprzedaż zniczy. Fundusze pozyskane z tej akcji będą przeznaczone na działalność drużyn harcerskich i gromady zuchowej z Międzylesia.
 7. Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie spowiedzi w Pierwszy Piątek miesiąca. Za to zapraszamy w czwartek /31 października/ od 16 do 17 aby skorzystać z tego sakramentu.
 8. W sobotę /2 listopada/ Dzień Zaduszny. Msze św. tylko w kościele św. Barbary o godz. 9 i 17. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 9. Różaniec w tygodniu do czwartku po Mszy św. o godz. 17, a dzisiaj o godz. 16:30. W czwartek zapraszamy dzieci z planszami z Różańca. Będziemy nagradzać najbardziej pilnych. Nawet jeżeli ktoś był niewiele razy może liczyć na nagrodę pocieszenia.
 10. Nadal można zabierać z kościoła kartki wypominkowe. Wypełnioną kartkę prosimy włożyć w kopertę i wrzucić do skrzynki. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominek. W wyznaczony dzień zapraszamy mieszkańców danej ulicy do modlitwy wypominkowej. W Poniedziałek /4 listopada/: Nagodzice, Smreczyna, Kamieńczyk, Dolnik, Ul. Wojska Polskiego. Wtorek /5 listopada/: Ul. Warszawska, Waryńskiego, Syrokomli, Słowackiego, Kościelna, Szarych Szeregów. Środa /6 listopada/: Ul. Klonowa, Kolejowa, Lipowa, Osiedle, Na Wzgórzu, Polna, Wiosenna, Słoneczna. Czwartek /7 Listopada/: Ul. 1000-Lecia, Widokowa, Szkolna, Leśna, Jesionowa, Pionierów. I w Piątek /8 Listopada/: Ul. Sobieskiego, Graniczna, Powstańców Śląskich, Chrobrego, Pl. Wolności. Wypominki będą odbywały się w kościele św. Barbary o godz. 18. Po odczytaniu kartek wypominkowych będzie sprawowana Msza św. za tych zmarłych.
 11. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Polnej, Słonecznej, Wiosennej i Na Wzgórzu.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne Tygodniki – Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
Odsłon artykułów:
279249

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.