foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Kościół parafialny p.w.Bożego Ciała w Międzylesiu

Kościół p.w.św.Michała Archanioła w Kamieńczyku

Kościół p.w. św.Jana Pawła II w Międzylesiu

Kościół p.w. św.Barbary w Międzylesiu

Parafia p.w. Bożego Ciała w Międzylesiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
23    NIEDZIELA W CIĄGU ROKU /8 września 2019/

1.    W piątek wspominamy św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora kościoła. W tym dniu przypada także Nabożeństwo Fatimskie

       Zachęcamy do licznego udziału. Rozpocznie się ono o godz. 19. Z tego względu w tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 17 i 18 w kościele parafialnym

 

2.    W sobotę /14 września/ przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.


3.    Przypominamy, że po wakacjach wróciliśmy do przedwakacyjnego porządku Mszy św. z delikatnymi zmianami.  W tygodniu Msze św. o godz. 17 i 18 w kościele parafialnym. W sobotę o 17 w kościele parafialnym i o 18 w kościele św. Jana Pawła II. W niedzielę o 8, 11, 12 i 17 w kościele parafialnym  i o 9:30 w Kamieńczyku. Spowiedź św. w dni powszednie 15 minut przed Mszą św.

4.    Od września wszystkie Msze św. w tygodniu są sprawowane w kościele parafialnym. Kościół św. Barbary jest używany tylko do comiesięcznej Mszy św. rocznej za zmarłych oraz Mszy św. pogrzebowych.


5.    Od tego tygodnia jest już dostępna Książka Intencji na 2020 rok. Jednak w tym tygodniu prosimy aby zgłaszały się tylko osoby, które chcą zamówić Mszę św. Gregoriańską. Ponieważ jest to aż 30 Mszy św. więc musimy mieć miejsce aby je rozpisać. Możemy je przyjąć na następujące miesiące: marzec, maj, czerwiec, wrzesień, październik lub grudzień. Natomiast od następnej niedzieli zapraszamy pozostałe osoby pragnące zamówić pojedyncze Msze św.


6.    W następną niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierali ofiary na prace remontowe w naszej parafii. Obecnie wykonujemy nowy dach nad przedsionkiem kościoła parafialnego. Następnie chcemy naprawić elewację przy wejściu do kościoła św. Barbary. Gorąco prosimy o wsparcie tych prac.


7.    Serdecznie dziękujemy za przygotowanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców Dolnika.


8.    Przypominamy, że Ks. Robert Krupa z parafii w Lądku Zdrój organizuje pielgrzymkę do Zakopanego, Krakowa i Łagiewnik w terminie: 20-22 września. Koszt wyjazdu to 470 zł. Szczegółowe informacje u ks. Roberta (tel. 602 285 129)


9.    Osoby udające się na pielgrzymkę do Rzymu w październiku prosimy aby dzisiaj (jeżeli jeszcze tego nie uczyniły) wpłaciły ostatnią ratę w złotówkach. Jednocześnie zapraszamy na spotkanie organizacyjne z Ks. Łukaszem dzisiaj /8 września/ o godz. 13 w kościele parafialnym.


10.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasze diecezjalne Tygodniki – Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

Odsłon artykułów:
291995

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.