bc052.jpg

PIELGRZYMKA DO LWOWA

-  Dukla, Lwów, Krzemieniec, Kraków Łagiewniki

27 maja – 31 maja 2017 r. (5 dni)     Koszt –  750zł.

Wyjazd z Lądka-Zdrój ok. godz. 5:00

Dzień 1: Przejazd do Dukli. Sanktuarium św. Jana z Dukli, klasztor oo. Bernardynów
Przejazd do Lwowa, zakwaterowanie, ew. wieczorne zwiedzanie Lwowa.

Dzień 2: Lwów. Starówka miasta, katedra Lwowska, rynek, kamienica J. III Sobieskiego, katedra Ormiańska wraz z dzielnicą ormiańska, Łukasiewicz wraz z degustacją nalewek. Zwiedzanie opery, aleja prospektu wolności, pomnik Mickiewicza - i dużo innych ciekawych rzeczy. - powrót do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 3: Objazdówka. Katedra św. Jura bizantyjska, cmentarz Łyczakowski ( Konopnicka, Banach, Bełza, Zapolska......) Orlęta Lwowskie. Wzgórze wysokiego zamku. (kopiec Unii Lubelskiej) jeden z największych punktów widokowych we Lwowie. Wieża panoramiczna. Czas wolny.
- powrót do hotelu. Obiadokolacja.  Wieczorem wyjście do Opery (w zależności czy w tym dniu będzie coś wystawiane!).

Dzień 4:  Wyjazd w teren. Olesko. zamek Sobieskich, miejsce urodzenia J.III Sobieskiego, malowidło bitwy pod Wiedniem. Ikonografia XVII-XIX wieku.
Poczaiw. Sanktuarium Matki Bożej, jedna z największych na Zachodzie prawosława cerkiew moskiewskiego patriarchatu.
Krzemieniec. Muzeum J. Słowackiego dom rodzinny, kolegium jezuickie, góra zamkowa królowej Bony,(ruiny zamku). - powrót do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 5: Po śniadaniu wyjazd do Krakowa. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Sanktuarium Św. Jana Pawła II.

20295