ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO /31 MAJA 2020/

1. Biskup świdnicki Marek Mendyk w dniu 29 maja br. odwołał udzieloną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz uroczystościach obowiązkowych. Powyższe zarządzenie wchodzi w życie od dnia 1 czerwca br. /poniedziałek/. Oznacza to, że od następnej niedzieli wszyscy katolicy są zobowiązani do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. pod rygorem grzechu ciężkiego.
  2. Wierni oraz posługujący w liturgii, poza księżmi, zobowiązani są nadal do zakrywania ust i nosa w czasie obecności w kościele.
  3. Władze państwowe w dniu 27 maja zniosły limity osób w kościołach. W związku z tym powracamy do normalnego porządku sprawowania Mszy św. Już w najbliższą sobotę o godz. 18 Msza św. w kościele św. Jana Pawła II zaś od następnej niedzieli wraca Msza św. w Kamieńczyku o godz. 9:30. Przywracamy także możliwość sprawowania Sakramentu Chrztu św. oraz Małżeństwa.
  4. Mimo znoszenia kolejnych obostrzeń nadal trwa epidemia. Dlatego wciąż utrzymujemy piękny zwyczaj codziennej adoracji. W tygodniu rozpoczyna się ona po Mszy o godz. 17 i trwa do rozpoczęcia Mszy o godz. 18, a w niedzielę od godz. 16:30 do Mszy o godz. 17. Pod koniec każdej adoracji sprawowane jest nabożeństwo czerwcowe. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  5. Przypominamy, że pozostał jeszcze tydzień na spełnienie obowiązku odprawienia spowiedzi wielkanocnej. Prosimy zatem o skorzystanie z niej w czasie codziennej adoracji. Ostateczny termin to 7 czerwca br. /Uroczystość Trójcy Świętej/.
  6. Zgodnie z komunikatem ks. bpa Marka Mendyka z 29 maja br. mimo zniesienia dyspensy od uczestnictwa w Mszach św. nadal nie wolno organizować spotkań formacyjnych dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Będzie można je na nowo podjąć po powrocie dzieci i młodzieży do szkół. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami władz kościelnych niezbędnym warunkiem przystąpienia dzieci do I Komunii Św. oraz młodzieży do Bierzmowania jest udział w katechezie parafialnej i szkolnej.
  7. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.
  8. W środę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  9. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  10. W piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. W tym dniu przypada także I Piątek miesiąca. Spowiedź od 16 do 17. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem czerwcowym. Msza św. w tym dniu tylko o godz. 17.
  11. W sobotę po Mszy o godz. 17 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.
  12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Sobieskiego.
  13. Od czerwca obowiązują nowe zasady w rezerwacjach Mszy św. Najpóźniej 2 tygodnie przed terminem rezerwacji należy dopełnić formalności w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po tym terminie rezerwacje są kasowane i przyjmowane w to miejsce nowe intencje.
  14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  15. Wciąż pozostawiamy w prezbiterium skarbonę na dodatkowe ofiary, gdyż zdajemy sobie sprawę, że mimo zniesienia limitów wiernych w kościołach minie trochę czasu zanim wszyscy powrócą do systematycznego uczestnictwa we Mszach św. Dlatego nadal będziemy potrzebowali dodatkowej pomocy finansowej. Za dotychczasową serdecznie dziękujemy.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA /17 MAJA 2020/

1. Od dzisiaj zmienił się limit osób uczestniczących we Mszach św. Zgodnie z wytycznymi władz państwowych na każdej Mszy św. na 10 m2 powierzchni użytkowej kościoła może uczestniczyć jedna osoba. W naszym kościele jest to 70 osób. Będzie nas coraz więcej na Mszach, dlatego tym bardziej prosimy aby w kościele przebywać z zasłoniętymi ustami i nosem. W wyjątkowych sytuacjach po uzgodnieniu z księdzem Proboszczem można być zwolnionym z tego obowiązku. Jednak jest to możliwe w specjalnym rygorze sanitarnym.   Prosimy także aby wchodząc do kościoła dezynfekować ręce udostępnionym w przedsionku kościoła   żelem lub płynem.
  2. Zmienił się także limit osób obecnych w kościele podczas pogrzebu. Wewnątrz kościoła św. Barbary może przebywać 30 osób.
  3. Nadal trwamy w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W tygodniu rozpoczyna się ona po Mszy o godz. 17 i trwa do rozpoczęcia Mszy o godz. 18, a w niedzielę od godz. 16:30 do Mszy o godz. 17. Pod koniec każdej adoracji sprawowane jest nabożeństwo majowe. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  4. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie jesteśmy w stanie w obecnym reżimie sanitarnym zorganizować jednego dnia na spowiedź wielkanocną. Pozostały jeszcze 3 tygodnie na spełnienie tego obowiązku. Prosimy zatem o skorzystanie ze spowiedzi w czasie codziennej adoracji. Ostateczny termin to 7 czerwca br. /Uroczystość Trójcy Świętej/.
  5. Jutro przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Na terenie naszej parafii mamy kościół pod Jego wezwaniem. Jednak ze względu na obecną sytuację uroczystości rocznicowe odbędą się w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym dniu w Eucharystii.
  6. W czwartek święto św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Pionierów.
  8. Kolejny raz przypominamy o zmianach w rezerwacjach Mszy św. Według nowych zasad najpóźniej 2 tygodnie przed terminem rezerwacji należy dopełnić formalności w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po tym terminie rezerwacje będą kasowane i przyjmowane w to miejsce nowe intencje.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  10. Nasza parafia wciąż znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. W związku z tym jeżeli mają Państwo taką możliwość prosimy o dodatkowe wsparcie naszej parafii. W prezbiterium wystawiona jest skarbona do której można wrzucać dodatkowe ofiary. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc.